BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Airija

Taigi - jau kurį laiką planuota kelionė į Airijos sostinę.
Šįkart išjudėjom anksti ryte. Lėktuvas iš Beauvais oro uosto kyla pirmą valandą, o iki to laiko turėjom nusigauti į Paryžių, pasivažinėti metro, ir specialiu autobusu nuvažiuoti į Beauvais. Kadangi važiavom devyniese, su daug kuprinių, maišų ir lagaminų, į mūsų skrydžiui skirtą autobusą nespėjom ir važiavom su būrių žmonių, skrendančių į Stokholmą. Beauvais oro uostas mažytis (nors už Karmėlavos didesnis :), tai mikliai atidavėm lagaminus (likus 10 min. iki Check-in pabaigos) ir sugužėjom į lėktuvą. Lėktuvas buvo tipiškas Ryanair Boing'as - nedidelis, su tikriausiai kūdikiams skirtais tarpais tarp sėdynių. Po pusantros valandos išlipom Dublino oro uoste (10 x didesnis už Beauvais :)

Dublinas. Airijos sostinė, 500 000 gyventojų.
Gyvenom vidutinio grožio ir patogumo hosteliuke (nuotrauka), su daugeliu lovų kiekviename kambaryje (nuotrauka). Tačiau vieta - visai netoli miesto centro. Artimiausia ir pirma pamatyta įžymybė (man ypač prie širdies :) - The Spire of Dublin (nuotraukoje). 120 metrų aukščio stulpas, pastatytas 2003 m. ir tampantis Dublino simboliu.
Beje, Airija po ypač staigaus 1994-2001 m. ek. augimo tapo ketvirta šalis pasaulyje pagal BVP tenkantį vienam gyventojui. Labai didžiuojasi savo tautiškumu ir visur tai pabrėžia (pavyzdžiui :) Centre kas 100 m. galima nusipirkti airių simbolikos - žalių Leprechaun'ų, avyčių ir dobilėlių. Kas kitus 100 m. - airiško Guiness alaus suvenyrų :)

Dublinas naktį - nuotrauka1, nuotrauka2.
Airiški pub'ai (nuotrauka) jaukūs. Airiška kava nebloga, tačiau man ne prie širdies :) Visą miesto aplinką apibūdinčiau - įdomi :) Tačiau kas krito į akį - miesto centras labai gyvas ir jaukus, su daugybe mažų parduotuvėlių (kurios dažnai panašios į Vilniuje buvusių kioskų didesnes versijas, apsižvalgykit, pvz, čia) ir gana nešvarokas. Kita vertus, centrinės miesto gatvės kaip ir visur :) (nuotrauka1 ir nuotrauka2)
Man, esančiam iš prekybos centrų šalies, Airijoje buvo gana sunku - visur daug mažų prekybos centriukų, tačiau jie labiau panašūs į kavines ir labai brangūs. Kita vertus, viename iš jų radau ir pažįstamos produkcijos (nuotrauka).

Lietuviai. Maniau, kad sutiksiu daugiau. Atsitiktinai sutikau tik du sportiškai apsirengusius vaikinukus, grįžtančius namo į sodus. Kita vertus, lankiausi kaip tik tuo metu vykusioje Kaziuko mugėje (čia aš :) Nusipirkau juodos lietuviškos duonos ir dešros :) Visai neblogai.

Guiness muziejus. Nusprendėm apsilankyti airiškos produkcijos šventovėje :) Man tai taip pat buvo įdomu ir marketingo požiūriu. Beje, visas Dublinas tiesiog nukabinėtas Guiness užrašais. Ant kiekvieno baro (nuotrauka) galima rasti po Guiness iškabą. Nors alus iš tiesų neblogas :) Pats muziejus įkurtas Guiness alaus darykloje, beveik miesto centre (nuotrauka1, vaizdas iš aukštai). Kadangi, kaip galutinai paaiškėjo, visas muziejus yra vienas didelis Guiness alaus reklamos projektas, tai pinigų jam kuriant negailėta, o ir įėjimas kainavo 9.5 EUR. O viduje jau daroma viskas, kad nė vienas lankytojas neišeitų galutinai nesusižavėjęs Guiness'u. Pradžioje paaiškinama, kaip gaminamas alus (su kalnais tikrų miežių, tekančiais vandens kriokliais ir žaliuojančiais apyniais), lankytojas interaktyviai vedamas dideliuose ekranuose pasirodančio kažkokio Guiness šulo :) (nuotrauka) Papasakojus, kaip gimsta alus, čia pat pamokoma, kaip jo reikia ragauti. Be abejo, malonūs barmenai iškart pasiūlo tai padaryti gyvai. Tada ekspozicija tęsiama, apžvelgiama Guiness reklamos istorija, kaip buvo gaminamos statinės, pasiūlomi interaktyvūs žaidimai bei galimybė parašyti raštelį ir pakabinti ant sienos su daugeliu kitų :) Galiausiai visi nukreipiami į viršutiniame aukšte esantį barą (nuotrauka) ir kiekvienas gauna po pintą tamsaus, gardaus ir šalto Guiness alaus :) (nuotrauka)
Beje iš baro atsiveria neblogas Dubino vaizdas (nuotrauka1 ir nuotrauka2)
Kita vertus, kaip aukščiausiam miesto barui, tai ne taip ir įspūdinga :) Palyginus, su, pvz, mūsų Skybar :)
Visas muziejus įspūdį paliko neblogą, netgi nusipirkau Guiness raktų pakabuką :)

Dar keletas įžymybių - neypač įspūdinga Dublino pilis (Castle of Dublin - nuotrauka :) ir neypač (man) įspūdingas Trinity koledžas (13 metų jaunesnis už VU :) (nuotrauka1 ir nuotrauka2). Na galbūt gražu ten, daug erdvės, tačiau VU ne ką jam nusileidžia :)

Metro nėra, tačiau yra tramvajus (nuotrauka). Teko pavažiuoti - Vilniuje labiau norėčiau metro :)
Paskutinę dieną nuėjom į Phoenix parką - vieną didžiausių Europoje. Su šia sąlyga - ten geriau važiuoti mašina :) (nuotraukoje - parke esantis Wellington'o monumentas - aukščiausias obeliskas Europoj).

Grįžtant vos nepavėlavom į lėktuvą, nes kažkoks keistas išplanavimas to Dublino oro uosto - iki mūsų lėktuvo reikėjo pėsčiomis eiti mažiausiai 10 minučių sparčiu žingsniu, begaliniais koridoriais. Paryžiaus Charles de Gaulles nors autobusai nuveža kur reikia :) Užtat visai linksma kai pats pilotas pro langa pamojuoja ragindamas greičiau lipti į lėktuvą :)
Į Rouen'ą grižom tiesiai iš Beauvais su mikroautobusiniu taksi, nes traukiniai iš Paryžiaus nebevažinėjo. Paklojom po beveik 30 EUR. Tiek džiaugsmo iš tų pigių skrydžių… :)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. ezir00:

  Neblogas straipsniukas, pagyrimas už vizualinę medžiagą :)

  <br>

  <br>Mumi tai štai tą patį savaitgalį Palanga apsiribojom, stebuklu nenuveikėm, o nuotraukų nelabai išeina paviešint. Nu pasitaisysiu pc, padetalizuosiu.

  <br>

  <br>Kiek dar draugų mielųjų šitą gėrį skaito kaži? ;)

 2. auste:

  .aš pavyzdžiui nuolat apsilankau- labai įdomu kaip toj pas tuos prancūzus-)

 3. Anonymous:

  nors airija yra faktiskai antra lietuva, bet dublino nutraukas maciau bene pirma karta.. niurokas, bet tankus miestas, todel man patiko.. ;) o kainos, tai ojojoj.. :/

 4. ispane:

  na, mane tai nelabai ta airija suzavejo. bet vat, alus tai geriau atrodo nei ispanijoje. bent jau normaliose bokaluose pateikia, o ne maziau nei 200 ml stiklinese :). ir dar baisiai, domai, pavydziu tos juodos lietuviskos duonos. ispanijoje radau tik kazkokia ukrainietiska xlieb :)

 5. Aurius:

  Mr.Anonymous.-sakai Airija antra Lietuva, mums iki Airjos kaip iki Sanchajaus. Pas Airiu krize yra tokia, kad kaip pas mus normaliais laikais zmones gyvena. Kainos ten yra nepigu, nepigu, bet ir uzdarbiai kokie i savaite vieni uzdirba 200 euru, kiti 500euru, kiti 1000euru. Zmones uzdirba visaip, svrbu atlyginimas i savaite, ir ne mazas. Taigi Airijoje gyenu ne pirmus metu. Tenai jau gyvenu 11 metu. Ir tikrai nesiruosiu gryzti i Lietuva. Taip labai noris, bet kei susisiekiu su artimaisiais ir papasakoja kas cia dedasi, tei apie Lietuva, net svajotu nesinori ;/// gaila, kas bus ten toliau (Lietuvoje). Visi tie kurie sake niekur is savo salies nevaziuosiu, visi vaziuoja i Airija, tai ko vaziuojate? Jusu zodziai “Äirijoj blogas atlyginimas” ir panasiai. Taigi kai susiskambinau su tevais Mama sake, kad giedociau su savo giminemis cia Airijoje Lietuvos himna, nes jai jau 1000 metu. Nenusipelne, man jai giedoti del to, kad ji mane isstume dirbti i svetima sali. Kiti sako, tai kam vaziavai? Tam, brangieji, kad mano vaikas ir zmona butu pavalge. Zmona tai zmona, bet vaikas neprase ateiti i pasauli. Sakysite dabar, kad kam krizes metu reikejo vaiko, krizes nebuvo dar tada kai gime vaikas. Tai paklausykite Airrijoje buvo labai gerai, kol neprivaziavo lietuviu ir lenku. Siabas cia zmogzudystes ir panasiai isgirsti per televizoriu, o po to pasiroda, kad cia musu broliai lietuviai. Yra ir protingu lietuviu. Taciua reta. Taigi kas negyvenate cia nesnekekite ko nezonote, ir nekalbekite vien isgirde gandus. Nenorekite, kad atvaziave butu viskas jums ant lekstutes padeta. Jaigu pats nepasimsi ir Airija neduos. As taip pat atvaziaves vargau 5metus, bet isiskovojau savo ir dabar turiu visko ko man reikia. Ir nesijaucia visai tos krizes.

Rašyti komentarą