BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kelionė į Le Havre


Kažkada nusprendėm, kad neblogai būtų išgerti kavos Le Havre. Taigi trumpai apie šią išvyką :)

Le Havre [liet. emm, tikriausiai "lioavr"] - antras uostas Prancūzijoje, 200 000 gyventojų. Tai arčiausiai Rouen esantis miestas prie jūros.
Jau prieš iškeliaujant, sklandė gandai, kad nieko ten gero ir gražaus nėra, nes miestas per Antrąjį pasaulinį karą (antrojo fronto atidarymą) buvo visiškai sunaikintas. Tačiau įdomu bet kokiu atveju, o, be to, gi miestas prie jūros!

Pradėjom ispaniškai - 11h ryto. Nuo Rouen iki Le Havre - 88 km - 6.40 EUR (traukiniu su studentiška nuolaida). Tiems kas nevažinėjo traukiniais Europoje - greita, tylu, patogu, su minkštom rausvai violetinėm sėdynėm :)

Pirmi įspūdžiai Le Havre - vėjas vėjas vėjas. Dažnai ir ant kojų sunku išsilaikyti. Antri įspūdžiai - baaaisiai daug erdvės. Visi namai trijų keturių aukštų, o gatvės plačios plačios, su daug atskirų juostų autobusams, dviratininkams ir šuniukams (nuotrauka1). Dauguma namų pilki arba kažkokie rausvai pilki, nors pagrindinė aikštė visai nieko :) (nuotrauka1 ir nuotrauka2)

Pasivaikščiojom pagrindinėm ir nepagrindinėm gatvėm, nukeliavom prie jūros. Nors pačią jūra pamatyti sunku - visgi buvom uoste. Visą vaizdą užstoja molai, prieplaukos, būriai jachtų ir visokie kitokie uostiški įrengimai. (Artėjant prie jūros - nuotrauka).

Iš turiningesnių pramogų galima paminėti aplankytą André Malraux dailės muziejų, kuriame eksponuojami darbai nuo viduramžių iki XX a. (nuotrauka1) Daug impresionistų darbų, bet man labiau prie širdies modernizmas :) Pvz, paveikslas1 ir paveikslas2.

Dar vienas įspūdingas objektas mieste - katedra (matosi šioje nuotraukoje). Įspūdingas 100 metrų aukščio bokštas, labai atitinkantis visą miesto atmosferą. Dar įspūdingiau atrodo iš vidaus (vidus1 ir vidus2).

Sutemus, nusprendėm įvykdyti pagrindinį kelionės tikslą - išgerti kavos. Kavinių gausa Le Havre nepasižymėjo, taigi teko nemažai pavaikščioti ir po vėjuotą naktini miestą. Tikslas buvo įgyvendintas tipiškoje prirūkytoje prancūziškoje kavinėje (kurioje kažkodėl buvo prikabinėta New York'o nuotraukų), už 2.5 EUR. Maždaug tuo ir baigėsi turininga išvyka į garsųjį uostamiestį :)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Audrius:

    nu jei ne ta katedra, tai nieko ispudingo.. musu klaipeda ne ka prastesnis uostamiestis.. ;)

  2. ispane:

    pritariu, musu Klaipeda daug grazesne. o ispanai pradeda dar ir veliau. gi i barus cia tik 24 h iseinama :). tai nenuostabu, kad anksciau neatsikelia….

Rašyti komentarą