BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rouen'o mugė


Užvakar nusprendžiau pasižvalgyti po savo šaunųjį Rouen'ą. Tuo tikslu buvo pasirinkta priešingame miesto gale esančiame Parc d'expositions (a la Vilniaus Litexpo - nuotrauka) vykstanti mugė. Po keletos persėdimų, įsėdau į 7-ą autobusą ir tiesiu bei ilgu, kaip strėlė maršrutu nuzvimbiau į Rouen'o pietus.

Prancūziški autobusai būtų visai šaunūs, jei ne du jų trūkumai: išprotėję vairuotojai (kurie, kai nevairuoja atrodo visai mieli) ir absoliučiai idiotiški užrašai ant langų ir visur kitur.

 • Statistinis vairuotojas paprastai pasisveikina su įlipančiais per priekines duris, ir gali, pavyzdžiui, pradėti karštą 5 minučių diskusiją su kuriuo nors keleiviu, nekreipdamas dėmesio, kad autobuse skuba dar 50. Tačiau jau kai važiuoja, tai važiuoja - ne tik išnaudodamas visus autobuso pajėgumus greitėjant ir stabdant, bet ir aplenkdamas mašinas, išsiraitydamas per siaurutes gatveles, užvažinėdamas ant šaligatvių ir t.t. Net negaila eurų, sumokėtų už bilietą.
 • Užrašai autobusuose nepaprastai džiuginantys, pavyzdžiui, “Gerbti kitų ramybę - tai šaunu!”, “Aš įlipu - aš pasižymiu!” Jie pavaizduoti tokiuose ryškių spalvų blynuose, dalyvaujant neaiškios formos animaciniams personažams. Arba manoma, kad visi iki vieno viešojo transporto keleiviai yra septynmečiai, arba prancūzai įdomiai vertina savo intelekto koeficientą.

Pravažiavęs Rouen'o centrą, Rouen'o pakraščius ir Rouen'o aplinkinius miestelius, išlipau kažkur plynėse (nuotrauka1, nuotrauka2) su:

 • nuostabiai išasfaltuotais keliais (kaip ir visoje Prancūzijoje)
 • keletu kyšančių kranų
 • be abejo, auksine M
 • ir mano galutiniu tikslu - parodų centru.

Eidamas į mugę nežinojau kokios ji srities - to nesužinojau ir iš jos išėjęs. Atrodo, kad rengėjai norėjo, kad būtų išeksponuota viskas - statybinės, sporto, laisvalaikio prekės, kilimai, vynai, sodo reikmenys ir galiausiai - paroda “Tutanchamono lobiai.” Rengėjų labui, tikiuosi, kad pastaroji su muge yra nesusijusi.

Keletas nuotraukų: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Kas teigiamo:

 • įėjau nemokamai (vietoj 4EUR(!!), nes kažkodėl nesuveikus mano banko kortelei, supratingai ir šelimiškai palingavusi kasininkė “aa, užsienietis”, nusiuntė mane į administraciją, kur gavau kvietimą. Matyt taip mėgina bent kiek pataisyti padėtį prieš užsienio piliečius.
 • pasivaikščiojęs tarp daugelio įvairiom spalvom žibančių ir “made in China” dvelkiančių blizgučių namų šeimininkėms, radau pavilioną su masažinėmis kėdėmis! (nuotrauka) Lietuvoje niekad nedrįsdavau jų išbandyti, nes visada ten nebūdavo nė vieno žmogaus, tik įtariai žvelgiančios, klasikiniais kostiumėliais apsitaisiusios merginos, laikančios tamsius segtuvus. Čia buvo kitaip, ir su šia sąlyga išsimasažavau visas nuo pakaušio iki pėdų. Būtinai reikės tokį turėti savo gyvenamąjame būste. Tiesa, į kainą dėmesio neatkreipiau.
 • Tutanchamono lobių paroda. Dvi nedidelės salytės, kupinos egiptietiškų grožybių, prasidedančios iškart po baldų, kilimų ir sodo prekių mugės. Po pirmų dviejų minučių prie manęs priėjo apsauginis ir priminė, kad čia negalima fotografuoti. Kai sutikau, pripažinau sukydęs ir patvirtinau, jog nebefotografuosiu, sumišęs pažvelgė į mano rankose esantį fotoaparatą ir nedrąsiai pasiūlė ištrinti jau padarytas nuotraukas. Kai sutikau ir pradėjau trinti, apsidžiaugė ir patenkintas nuėjo. Su ta sąlyga trinti nustojau ir čia jums eksponuoju vienintelę likusią nuotrauką! (štai ji) Dėl to galbūt dabar mane persekios Prancūzijos žandarmerija, Egipto slaptosios tarnybos ir Tutanchamono dvasia. Jei tai bus paskutinis įrašas mano blog'e - žinokite tai.

Lyg ir viskas iš mano pažintinės kelionės po Rouen'ą :)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. Anonymous:

  :))))))))))))) ahahaha :DD

 2. .a:

  "Jie pavaizduoti tokiuose ryškių spalvų blynuose, dalyvaujant neaiškios formos animaciniams personažams."

  taigi kaip sykis fainiau, kai pripaišyta animacijos. domai,kas jaukas tu turėtum žinot,kad prancūzai vaizdais ir liežuviu mąsto.

Rašyti komentarą