BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmas įrašas


Sveiki visi! :)

Štai jau daugiau nei mėnuo, kai aš gyvenu svečioj šaly už jūrų marių ir kalnų. Su šia sąlyga pateikiu įvairių faktų apie savo išvyką. Gal pavėluotai, tačiau geriau vėliau, nei dar vėliau.

Prancūzija
Taigi - sraigių, bagečių ir vyno šalis. Sraigių pirkti dar neišdrįsau, su bagetėm jau praktiškai keliuosi, vyno butelis bent vienas irgi nuolat stovi ant spintelės. Taigi apsipratau gana greit. Dar per pirmas savaites susidarytas įspūdis – baisiai daug įvairiausios biurokratijos :) Viskam ir visiems reikia visų įmanomų pažymų, pažymėjimų kopijų, atestatų ir dviejų nuotraukų. Deja, tai prancūzų nė kiek neapsaugo nuo nesusipratimų – jau raštu man buvo ir rašyta, kad negausiu bendrabučio, ir vėliau grasinta kad mane iš jo išmes. Kažkaip išsisuku :)

Miestas
Rouen [liet. ruanas] :) Normandijos sostinė, sudarytas iš kelių miestelių, sulipusių tarpusavy, bendras gyventojų skaičius apie 500 000. Viduramžiais buvo antras miestas Prancūzijoje, dabar jau nebe. Turi įspūdingą katedrą, kuri 1880-1884 buvo aukščiausias statinys pasaulyje, o dabar liko aukščiausia katedra Prancūzijoje, ir kurioje yra palaidota Ričardo Liūtaširdžio širdis :) (nuotrauka) Dar miestas garsus yra XVI a. laikrodžiu ir dar tuo, kad čia buvo sudeginta Žana d`Arc – šioje vietoje stovi moderni bažnyčia.
Dar yra daug viduramžiškų medinių namų (nuotrauka) ir metro :) Aš gyvenu šalia Rouen`o esančiame miestelyje – Mont Saint Aignan, kuriame visada būna šalčiau nei miesto centre. Čia yra visas universitetinis miestelis, kuriame ir stovi mano bendrabutis (žr. bendrabučio nuotrauką).

Kambarys
Praktiškai apartamentai (žr. nuotrauką). Visi 14 m2, į kuriuos telpa lova, stalas, šaldytuvas, spintelės ir t.t.t. Taigis kino centro čia neįsirenginėsiu… Tačiau kaip kompensacija yra pateikiami asmeninis dušas ir asmeninis balkonas. O kadangi mano barakas yra paskutinis iš 4, esančių eilėje, arčiausiai kalno šlaito – priedo gavau ir nuostabų vaizdą į kalvos apačioje esantį Rouen`ą (žr. nuotrauką1 ir nuotrauką2). Beje, vonia yra su šildomomis grindimis, kurios kažkaip įdomiai tęsiasi iki kambario pradžios. Kita vertus, tuo džiaugtis ir belieka, nes kito šilumos šaltinio kambary neradau.

Universitetas
Universitetas įsidėmėtinu pavadinimu – Rouen`o universitetas. 5 skyriai, 24 000 studentų. Aš mokaus Teisės ir ekonomikos fakultete, kurio pastatas yra atnaujintas ir vietiniai studentai juo labai didžiuojasi. Visi mano lankomi kursai išskyrus vieną – prancūziškai, tas vienas angliškai. Mokymosi lygis gana panašus į VU, gal yra šiek tiek daugiau tvarkos – ir studijų, ir organizaciniu požiūriu. Žr. nuotrauką1, nuotrauką2 ir nuotrauką3.

Chebra
Kartu su manim universitete studijuoja apie 150 Erasmus studentų, mano fakultete – 40. Su jais ir vyksta bendravimas, nes prancūzai yra pasikėlę ir nebendraujantys :) O iš erasmusų tai didžiausias būrys yra ispanų, dar yra vokiečių, italų, graikų, lenkų ir kitokio egzotiško jaunimo. Erasmus dvasia čia yra praktiškai įsismelkusi į sienas :) Sekmadienis, pirmadienis ir antradienis yra poilsio dienos, o nuo trečiadienio prasideda savaitgalis :) Savaitgalius švenčiam kaip pridera – baruose, klubuose, bendrabučiuose ar dar kur kitur.

Kol kas buvau netoli esančiame Le Havre uoste, ir, aišku, Paryžiuj. Šį savaitgalį keliauju į Dubliną, o per Velykų atostogas – į Vengriją ir Austriją.

Taigi toks neilgas apžvalginis laiškas apie mano gyvenimą Prancūzijoj. Būtinai toliau informuosiu apie tolesnius savo nuotykius :) Visi kviečiami mane aplankyti ir siųsti lietuviškos juodos duonos ir alkoholio :)

Domas

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Anonymous:

  Ale apie mokslus tai taip ne per daugiausiai uzsimenama..:)))

 2. Linas:

  vienoje is miesto nuotrauku (toj, apie kuria rasoma kad pastatai senoviniai) kabo lentele. Lenteleje parashyta "TUSCIA"

  Na, ir is tikruju mazokai zmogeliuku besimato, NET KAUNE ju daugiau, sita as jums garantuoju kaip 5m. Kauno gyventojas. Tuscia kaip per vasaros atostogas mokykloj

 3. Domasss:

  Ok, įkelsiu nuotraukų, kuriose bus matyti daugiau žmonių :))

 4. Domasss:

  Juk ne mokytis čia važiuojama… :)

 5. Mingaile:

  Linkejimaiiii!!! :) Panasu, kad akademineje plotmeje ten patobuleti neskirta, bet labai dziugu, kad tinkamai erasmus\'a isnaudoji :)

 6. Domasss:

  Nagi, sakyčiau per ankstyvos tokios kategoriškos išvados :) Kartais ir pasimokom čia, tiesiog manau, kad kita laiko leidimo pusė yra įdomesnė :)

  O linkėjimai gerai :) Ačiū :D

  Redagavo Domasss 2007-03-08 02:00

 7. Anonymous:

  .labai gera barako nuotrauka: toks vienišas niūrus atsiskyrėlis atrodo. bet liuks, kreivai taip-)

 8. Silvija (jei ka, tai "zmona" :)):

  Domuk, nuvylei..isvaziavai i Prancuzija ir kambary sildymo ieskai??????

  jei jau studijos nuobodu, tai bet ismok meiles prancuziskos…gal tada ir sildymo nebereikes :P

  sekmes besimegaujant!

Rašyti komentarą